Imagens da página
PDF
ePub

1850.

Butler

Campbell

Caldwell

Christian

Clarko

For the county of Butler: William Carson, sr., Richard Thornton, John Renier, Gholson Embry, and Wiley Beasly, who shall divide said county into five districts.

For the county of Campbell: James M. McArthur, John Orr, Jesse Yelton, George Moran, John C. Tarvin, John H. Nelson, and David Shaw, who shall divide said county into five districts, exclusive of the city of Newport.

For the county of Caldwell : Zebulon Blackburn, Coleman Brown, P. B. McGoodwin, James Nichols, Robert L. Cobb, Hezekiah Oliver, Joseph McConnell, James Kirkpatrick, Francis W. Urey, and Richard Barnes, who shall divide said county into seven districts, so as to make the towns of Princeton, Fredonia, Eddyville, and the Rolling Mill, places of voting in their respective districts.

For the county of Christian: R. L. Waddill, D. M. Wooldridge, Gilbert Woods, Wm. S. Talbott, Joab Clark, James H. Kelly, John Campbell, (surveyor,) W. W. McKenzie, R. G. Henry, and Wm. Pendleton, who shall divide said county into seven districts.

For the county of Clarke: John B. Houston, Samuel A. B. Woodford, Leonard Bell, Robert Scott, Francis McDonald, William B. Keys, Samuel Chorn, James H. G. Bush, and Stephen Eubank, who shall divide said county into seven districts.

For the county of Carroll : Richard C. Lindsay, Hezekiah Cox, Hugh Harris, Elijah Deinint, and Wm. White, who shall divide said county into five districts.

For the county of Casey: Geo. Weatherford, Dandridge Tucker, George C. Riffe, McDowell Fogle, Chesley Jones, and Benjamin Jenkins, who shall divide said county into not less than four nor more than six districts.

For the county of Clinton : Thomas Bristow, Samuel Long, John M. Davis, Reuben B. Wood, and Wm. Long, who shall divide said county into five districts.

For the county of Cumberland: Jubal Goggin, Jas. H. Gaines, James English, Fountain Alexander, and Milton King, who shall divide said county into five districts.

For the county of Carter: Geo. W. Ward, Gabriel Scott, George W. Kouns, James Thompson, Charles Rice, Bryant Fanon, and Jack Strother, who shall divide said county into eight districts.

For the county of Crittenden : James Duvall, Daniel A. Flanery, Wm. Hughes, jr., Anthony Birdwell, and Berry S. Young, who shall divide said county into five districts.

For the county of Calloway: John Kelso, Alexander Wesson, Charles Curd, Wm. H. Covington, and Jno. Keys, who shall divide said county into not less than five nor more than six districts.

For the county of Clay: Frederick Nance, Felix J. Gilbert, John Hibbard, sr., James H. Garrard, John Morris,

Carroll

Casey

Clinton

Cumberland

Carter

Critteuden

Calloway

Clay

Daugherty White, and Job Allen, who shall divide said 1850. county into six districts.

For the county of Daviess: Ben. Johnson, John Rodman, Daviess Henry Dugan, Wm. Chapman, George W. Triplett, Geo. M. Davidson, Wm. H. Talbutt, and Wm. F. Hawes, who shall divide said county into eight districts, three of which districts shall be on the side of Panther creek.

For the county of Edmonson: Samuel Woosley, Martin Edmonson Jones, Henry Y. Gardner, Woodford Dunn, and Bradford Meredith, who shall divide said county into five districts.

For the county of Estill: Josiah A. Jackson, John Kim- Estill ble, Isaac Mize, Thomas Martin, Anderson Harris, Joseph Ashel, and Wm. Irvin, who shall divide said county into five districts.

For the county of Franklin: James Milam, Alexander Franklin Wilson, Thomas Jett, sr., Orlando Brown, and Jno. A. Ilolton, who shall divide said county into five districts.

For the county of Fayette : F. K. Hunt, E. Milton. L. Fayette P. Young, Joseph Bryan, James Headly, S. E. Broaddus, Richard Spurr, Joseph Graves, Thomas J. Scott, John L. Elbert, Nathan Payne, and Thomas Hughes, who shall divide said county, exclusive of the city of Lexington, into six districts.

For the county of Floyd: John B. Harris, jas. G. Hatch- Floyd er, John Power, Edwin Trimble, and Joseph Gearhart, who shall divide said county into eight districts.

For the county of Fleming: Dixon Clack, Simpson Rig- Fleming gin, Joseph Secrests, Joel De Bell, Ben. Harbeson, James Sousley, and Mason Caywood, who shall divide said county into seven districts.

For the county of Fulton: A. S. Tyler, Edward Bard, E. Fulton G. Kimbro, A. G. McFadden, and John Betts, who shall divide said county into four districts.

For the county of Gallatin : Benjamin Tiller, Jefferson Gallatin Peak, John T. Robinson, John 0. Hamilton, and M. J. Williams, who shall divide said county into not less than two nor more than four districts.

For the county of Graves : S. S. Story, Joel Johns, Wil- Graves son Mahan, Jackson Baker, and Wm. Beadles, who shall divide said county into eight districts.

For the county of Greenup: E. J. Hockaday, G. W. Darl- Greenup ington, H. B. Pollard, and Jesse Corum, who shall divide said county into seven districts.

For the county of Grant: Charles Ruddle, Henry Woodyard, Jeremiah Morgan, Samuel C. Edgar, and Alfred Kendall, who shall divide said county into not less than five nor more than seven districts.

For the county of Grayson : R. Goode, T. Brunk, sr., Grayson Henry Haynes, Joseph Bratcher, and L. D. Butler, who shall divide said county into five districts.

For the county of Garrard : John Beasley, Robt. C. Noel, Garrard E. D. Kennedy, Jennings Price, Daniel Ray, Jesse Yantis,

Grant

1850,

Green

Hopking

Henderson

Hardin

Hancock

Henry

and A. O'Bannon, who shall divide said county into four districts.

For the county of Green: Thomas W. Lisle, Thomas R. Barnett, Samuel A. Spencer, John Y. Owens, and James C. Edwards, who shall divide said county into five districts.

For the county of Hopkins: Andrew Sisk, Orlean Bishop, Thomas J. Couch, Nathaniel M. Brooks, and Daniel C. Cargile, who shall divide said county into not less than six nor more than seven districts.

For the county of Henderson : James M. Stone, George Sugg, Hector Green, Henry Dixon, jr., Ferna Cannon, Thomas Towles, jr., James Thomas, Wm. Rankin and Cornelius Burnett, who shall divide said county into seven districts.

For the county of Hardin: Alfred M. Brown, Warren Mitchell, Peter Stewart, Nathan Neighbors, Ambrose D. Geoghegan, Thomas D. Brown, and Hercules Hays, who shall divide said county into eight districts.

For the county ot Hancock : George Smith, Wilford Wheatley, Lewis Lane, Thomas N. Gibbs, and Daviess L. Adair, who shall divide said county into five districts.

For the county of Henry: C. M. Mathews, J. P. Smith, Isaac P. McConnell, Washington Perry, and Wm. Ditto, who shall divide said county into eight districts.

For the county of Harlan : Hiram Lewis, James B. Howard, Noble Sinith, Jefferson Perciful, John Jones, Ilezekiah Branson, sr., and David Turner, who shall divide said county into as many districts as they may think proper.

For the county of Hart: David W. Maxey, John B. Cobb, Ben. Copelin, Jeremiah D. Harbor, and Robert S. Munford, who shall divide said county into five districts.

For the county of Harrison : Hugh Newell, Nicholas D. Moore, David Lemmon, Hamilton Casey, and William B. Glave, who shall divide said county into eight districts.

For the county of Hickman: Stephen Ray, S. F. Rennick, Thomas Griffey, W. R. Wilson, Elisha Beasley, and J. M. Robinson, who shall divide said county into four digtricts.

For the county of Jessamine: John Bronaugh, Jacob Sallee, James Robertson, David Crozier, Hervey C. Hug. gins, and Jordan Scott, who shall divide said county into five districts.

For the county of Jefferson : Edward D. Hobbs, John Stivèrs, John Pound, James Graham, Thomas D. Davis, Joshua F. Speed, Samuel Hart, David Meriwether, John Doup, and James F. Conn, who shall divide said county, except the city of Louisville, into nine districts.

For the county of Johnson : Daniel Hagar, John Auxier, Jerman W. Huff, Martin Franklin, and James Mullett, who shall divide said county into six districts.

For the county of Kenton : John A. Geodson, James A.

Harlan

Hart

Harrison

Hickman

Jessamine

Jefferson

Johnson

Kenton

Anderson, Alexander F. Fleming, James Ellis, and William 1850.
G. Ellis, who shall divide said county into not less than
four nor more than five districts, exclusive of the city of
Covington.

For the county of Knox: I. Mill Jones, George M. Adams, Knox
James H. Pogue, Jefferson Craig, Dempsey King, James
Barton, and Jas. Woods, who shall divide said county into
not less than six nor more than nine districts.

For the county of Larue: John Duncan, Joseph Nevet, Larue
Gabriel Kirkpatrick, H. H. Tinker, and William K. Hube
bard, who shall divide said county into five districts.

For the county of Letcher: Nathaniel Collins, Preston Letcher H. Collier, Ezekiel Brashears, Sarnuel Francis, Wesley Breeding, Henry Polly, and Joseph Cornett, who shall divide said county into five districts.

For the county of Laurel : Levi Jackson, Ephraim Jones, Laurel Jarvis Jackson, David Williams, Henry Forbes, J. M. Farris, Samuel McHargue, sr., James McNeel, sr., and John Pitman, who shall divide said county into six districts.

For the county of Lincoln: Robert Blain, jr., Haydon J. Lincola
McRoberts, A. K. Root, J. W. Tisdale, Jas. Miller, and H.
S. Withers, who shall divide said county into six districts.

For the county of Lewis : Isaac Middleton, J. R. Duke, Lewis
U. R. McKellup, George M. Thomas, Joseph Sparks, Judge
Baldwin, and N. R. Garland, who shall djvide said county
into eight districts.

For the county of Lawrence : Walter Osborne, W. Wal- Lawrence ters, James Pritchard, Archibald Borders, John W. Hawes, S. Roberts, and Oliver W. Martin, who shall divide said county into eight districts.

For the county of Logan: Jas. M. Bell, C. A. Wilson, Logan
Col. K. C. Mason, Samuel H. Gordon, Martin Rush, Dil
Jard Duncan, (Miss.) William Hayden, Ben. Fugate, and
Dr. Conn, who shall divide said county into eight districts.

For the county of Livingston: William Gordon, Isaac Livingston
Shelby, Bird Jameson, Willis Piles, E. P. Ross, James H,
Bigham, and Jas. T. Persons, who shall divide said county
into five districts.

For the county of Muhlenburg : Saunders Eaves, Peter Muhlenburg Shaver, R. H. Jones, Baylos E. Oats, Mosely P. Wells, and James Taggert, who shall divide said county into five districts. For the county of Madison : Wm. Moore, Beverly S. Madison

: Terrill, Peter T. Gentry, Thos. S. Bronston, Jas. Black, Silas Newlan, John Moran, Jacob S. White, George Dejarnatt, Milo Baxter, and Christopher Harris, who shall divide said county into nine districts.

For the county of Montgomery: Geo. W. Thomas, Jas. McKee, Nelson Prewitt, John D. Orear, and Jesse Yates, who shall divide said county into six districts. For the county of Mercer: James Taylor, A. G. Kyle, Mercer

Montgomery 1850.

Marion

Mårshall

McCracken

Moado

Monroo

Morgan

Mason

R. M. Davis, Jas. Turner, J. J. McAfee, E. D. Veach, John Williams, and Jackson J. Driskill, who shall divide said county into eight districts.

For the county of Marion : James Schooling, Washington Bell, Thos. P. Knott, John Shuck, James H. Tucker, sr., and Uriah Gartin, who shall divide said county into six districts.

For the county of Marshall: Marcus Barnett, James Goheen, Coleman Nicholds, Moses Riley, and John Bryan, who shall divide said connty into six districts. - For the county of McCracken: J. B. Husbands, Elijah Thompson, Edwin Adams, H. C. Pitt, and John Milliken, who shall divide said county into six districts.

For the county of Meade: Henry Haynes, sr., John C. Lawson, Thomas J. Gough, R. G. Clarkson, and Thompson Kendall, who shall divide said county into six districts.

For the county of Monroe: Hiram Hagan, John H. McPherson, John S. Barlow, Wm. D. Martin, Ben. F. Bedford, Christopher Hays, and Radford Maxey, who shall divide said county into six districts.

For the county of Morgan: D. N. Cottle, Daniel Horton, Jas. Maddox, Miles Kash, and Benjamin F. Gardner, who shall divide said county into eight districts.

For the county of Mason: S. W. Wood, Isaac S. Reed, W. G. Bullock, Abraham Bledsoe, and Jasper S. Morris, who shall divide said county into ten districts,

For the county of Nicholas : John F. McMillan, Ben. F. Edwards, Jno. M. Raymond, Thompson S. Parks, David Ballingal, and Willis C. Rogers, who shall divide said county into six districts.

For the county of Nelson : P. B. Muir, John H. Talbot, Wm. Johnson, John Samuels, Abner King, Thomas H. Miles, Elisha E. Murphy, and Charles Rapier, who shall divide said county into eight districts.

For the county of Owen: George Marshall, H. Abbott, Thomas Taylor, James Ballard, Thomas A. Berryman, F. V. Thomas, John Roland, Joel Herndon, H. Blanton, John Q. Baker, and R. L. Edwards, who shall divide said county into as many districts as they may think advisable.

For the county of Oldham: James F. Wilson, Samuel B. Steele, James Mount, Reuben Pemberton, and James Oldham, who shall divide said county into not less than four nor more than five districts,

For the county of Ohio: H. D. Taylor, H. Haynes, John A. Taylor, John Rowan, Nathaniel Wise, James Miller, and James Fitzhugh, who shall divide said county into as many districts as they shall think proper.

For the county of Owsley : John Brandenburg, W. McGuire, John Smith, James E. Gibson, M. C. Hughes, Wm. Morris, John A. Stamper, and Abel Pennington, who shall divide said county into five districts.

Nicholas

Nelson

Owen

Oldham

Ohio

Owsloy

[ocr errors]
« AnteriorContinuar »